Slide محاسبات هزینه چاپ، طراحی گرافیک، کاغذ مصرفی برای هر سفارش(کتاب و غیر کتاب)، برش مناسب کاغذ طبق سفارش، فرم‌بندی کتاب و قرار دادن درست صفحات در فرم محاسبات در ویچاپ: نصب اندروید سیبچه IOS سیب‌اپ IOS Slide جدول قیمت‌های به روز کاغذ و مقوا، لیتوگرافی، چاپ CMYK، سلفون مات و براق، چاپ Spot، یو وی مات و براق، ورنی، طلاکوب، لترپرس و .. سیبچه IOS سیب‌اپ IOS نصب اندروید

کمی درباره امکانات اپلیکیشن ویچاپ

اپلیکیشنی برای تمام فصول

ابزاری حرفه‌ای برای تمامی دست‌اندرکاران گرافیک و چاپ
کار گروه پژوهشی عفراوی
گوشی تلفن همراه در اختیار همه هست، اگر به اپلیکیشنی مجهز شود که ابزار هر روزه شماست، چه حسی خواهید داشت.اگر در هنر صنعت گرافیک و چاپ هستید، شک نکنید، “ویچاپ” اولین و ضروریترین اپلیکشین شما خواهد شد.
قیمت کاغذ را لحظه‌ای خواهید داشت،
محاسبات چاپ را به همراه جزئیات و میزان خرید کاغذ و … به شما نشان می‌دهد
فرم‌بندی و شماره گذاری صفحات کتاب و کاتالوگ را برای شما حساب کرده و نمایش می‌دهد
عطف کتاب و کاتالوگ را برای کاغذهای مختلف و در گراماژهای متفاوت محاسبه کرده، نمایش می‌دهد
با وارد کردن طول و عرض سند چاپی، برش دقیق کاغذ را به شما خواهد گفت
میزان کاغذ لازم برای هر سفارشی را چه کتاب و چه غیر کتاب، محاسبه کرده و خواهد گفت
هزینه طراحی گرافیک را با توجه به قابلیت‌های خودتان حساب کنید
جدول قیمت خدمات مختلف چاپ را به روز داشته باشید(لیتوگرافی، طلاکوب، چاپ و …)
نکته‌های گرافیک و چاپ را مطالعه کنید
و البته کارهای زیاد دیگر در دست برنامه هست
با شروع استفاده از اپلیکیشن ویچاپ، ترک آن امکانپذیر نیست و کاملا به آن وابسته خواهید شد.

محاسبه هزینه سفارش چاپی

کافی است اطلاعات سفارش خود را وارد نمایید، با یک کلیک روی گوشی خود، قیمت کل سفارش چاپی، نمایش داده می‌شود.اگر جزئیات را هم بخواهید کافی است روی ایکن جزئیات کلیک کنید تا همه هزینه‌ها به شکل مجزا به شما نمایش داده شود. همچنین قیمت هر عدد از سفارش نیز به شما نمایش داده می‌شود.
در این نسخه محاسبه کاغذ بر اساس قیمت روز کاغذ بدست می‌آید به شکلی که  “ویچاپ” بر اساس سفارش شما میزان کاغذ مصرفی را بدست آورده و قیمت آنرا حساب و نمایش می‌دهد.قیمت بقیه موارد نیز بر اساس متوسط قیمت‌های روز محاسبه می‌گردد بنابراین هزینه هر سفارش با تقریب معقول و خوبی بدست خواهد آمد و شما می توانید بر اساس این محاسبات، سفارشات مشتریان خود را مشخص کرده و به آنها اطلاع دهید.

محاسبه هزینه سفارش گرافیک

یکی از مشکلات همیشگی طراحان گرافیک تحصیل کرده و یا دوستانی که در طراحی گرافیک با تجربه هستند اما تحصیلاتی در این زمینه ندارند، این است که هزینه فلان سفارش گرافیک را چقدر باید حساب کرد که قیمت معقول و منطقی برای این سفارش باشد.
برای این منظور سالیان سال است که انجمن گرافیک ایران تعرفه هزینه های طراحی گرافیک را منتشر می کند و این دفترچه قیمت ها هز سال نیز به روزرسانی می گردد. اما مشکل طراحان گرافیک با قابلیت ها و تجربه های مختلف همچنان وجود دارد و نمی دانند که چه هزینه ای را باید از مشتری دریافت نمایند.
در اپلیکیشن “ویچاپ” بخشی برای این منظور در نظر گرفیته شده است که به سادگی به طراحان گرافیک پیشنهاد هزینه معقول و منطقی برای سفارش مورد نظر مشتری می دهد.
در این بخش ابتدا گروه سفار و بعد نوع سفارش مشخص می گردد و در مرحله بعد میزان تجربه طراح گرافیک پرسیده می شود و کاربر می توان به سادگی با انتخاب هایی که در منوی دراپ داون وجود دارد به مرجله بعد برود و میزان آثار چاپ شده خود را مشخص کند، پس از آن وسعت مخاطبین سفارش مشخص خواهد شد و اینکه کاربر تحصیلات مرتبط با گرافیک دارد یا خیر و در آخر نیز با کلیک بر روی آیکن “محاسبه کن” هزینه منتقی سفارش و همچنین تعرفه انجمن گرافیک نمایش داده خواهد شد.
اتفاقی نادر که برای فعالان گرافیک و چاپ بسیار کاربردی بود و مشکلاتی را از سر راه آنها بر خواهد داشت. به نوعی که تبعیت از پیشنهاد داده شده در اپ به یک قاعده و قانون قابل استناد تبدیل گردد.
تعرفه انجمن گرافیک معیار خوبی است برای قیمت دهی هزینه سفارشات گرافیک، اما مشکلی که دارد، این است که بسته به قابلیت‌های هر فردی باید این قیمت دهی متفاوت باشد.
اپلیکیشن ویچاپ بر اساس پارمترهایی که از شما در مورد قابلیتهایتان می‌پرسد، قیمت مناسب هر سفارش را به شما پیشنهاد خواهد داد. به همین سادگی

محاسبه کاغذ مصرفی سفارش چاپ

هر سفارشی که داشته باشید، کافی است مشخصات آنرا وارد کنید تا اپ به شما بگویید چقدر کاغذ باید بخرید. به همین سادگی یکی از پیچیدگی‌های محاسبه هزینه‌های چاپ، محاسبه میزان کاغذ مصرفی برای سفارشات است. این مسئله هم در کتاب و هم در فرم‌های چاپی غیر کتاب وجود دارد.
در واقع کاغذ مصرفی عمده‌ترین هزینه هر سفارش چاپی است.
طراحان گرافیک، ناشران و … اکنون می‌توانند به سادگی میزان مصرف کاغذ را در هر سفارشی با دقت ۱۰۰% بدست آوردند.

محاسبه برش کاغذ

هر سفارشی که داشته باشید، کافی است مشخصات آنرا وارد کنید تا اپ به شما بگویید برش کاغذ و ماشین چاپ مناسب برای شما چیست. بسیار پیش می‌آید که تعدادی از یک محصول چاپی را در صفحه قرار داده‌ایم، اما نمی‌دانیم اندازه سند مناسب برای آن چیست و چقدر خوب که بدانیم ورقی اصلی ما چه اندازه است و برش آن و اندازه ماشین چاپ ما چیست.
و یک نکته دیگر اینکه کاغذ ما به چه شکلی برش می‌خورد. با دانستن این اطلاعات و اطلاعات اپ‌های دیگر رفته رفته اطلاعات چاپی شما برای یک سفارش کاملتر می‌گردد.

محاسبه عطف کتاب

به سادگی و با چند انتخاب عطف کتاب خود را بدست آورده و نوشته‌های خود را در هنگام طراحی جلد کتاب در آن بگذارید. همین.
می توانید روی گوشی اندرویدی نصب و به راحتی عطف کتاب خود را قبل از آماده کردن جلد برای چاپ، محاسبه و نوشته‌های عطف را در جای مناسب قرار دهید. این اپ در گروه پژوهشی عفراوی تهیه شده است و هدیه‌ایست که به رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرید.

فرم‌بندی

هر سفارشی که داشته باشید، کافی است مشخصات آنرا وارد کنید تا اپ به شما بگویید کتاب یا کاتالوگ شما چند فرم دارد و ماشین چاپ مناسب برای شما چیست. از اینها گذشته چیدمان همه فرم‌های رو پشت را به شما نشان می‌دهد و شما می‌توانید به راحتی صفحات خود را چیدمان کنید و فرم چاپی خود را آماده نمایید.
وقتی که یک کتاب یا کاتالوگ در دست تهیه دارید، ابتدا صفحات آنرا طراحی می‌کنید و به کارفرما نشان می‌هید. وقتی قرار است کتاب یا کاتالوگ شما چاپ شود باید به شکلی فرم‌بندی کنید که در زمان صحافی و پس از آن دچار مشکل نشوید. به عبارتی صفحات به شکل خاصی باید چیدمان شوند تا پس از صحافی، صفحات کتاب یا کاتالوگ بتریب درست قرار گیرند.